Czym jest zabieg galwanizacji

Czym jest zabieg galwanizacji

​Galwanizacja jest znana przede wszystkim jako zabieg rehabilitacyjny, wykorzystywany przy zaniku mięśni. Ma jednak swoje zastosowanie w kosmetyce w celu poprawienia napięcia mięśni, co przekłada się na wygląd zewnętrzny twarzy i innych obszarów ciała.

Zabiegi galwanizacji dzielmy na dwa rodzaje: anodową – o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym oraz katodową, której celem jest zwiększenie ukrwienia i rozszerzenia naczyń krwionośnych.

Przebieg i działanie galwanizacji

Istota zabiegu to przepływ prądu generowanego przy pomocy dwóch elektrod. Ich kontakt z wilgotną skórą twarzy powoduje przekrwienie i podrażnienie układu nerwowego. Zostają pobudzone również mięśnie i produkcja kolagenu wewnątrz skóry, co skutkuje większą elastycznością i widocznie młodszym wyglądem. Dzięki galwanizacji możliwe jest zredukowanie zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie, ale możliwość wykorzystania dobroczynnego działania zabiegu nie ogranicza się tylko do tych obszarów.

Gabinety odnowy biologicznej wykorzystują galwanizację w procesie walki z rozstępami i skórką pomarańczową. Kobiety cenią sobie  także właściwości wysmuklające zabiegu – pobudza on przemianę materii oraz pomaga oczyścić organizm, co jest pomocne przy walce z dodatkowymi kilogramami. Dodatkowo stymulowane przy pomocy elektrod mięśnie pozwala na zmniejszenie ryzyka powstania fałd skórnych po utracie wagi.

Zastosowanie w kosmetyce

-galwanizacja anodowa: wykorzystywana w leczeniu trądziku różowatego, nerwic naczyniowych skóry oraz świeżych odmrożeniach. Wskazana jest również w problemach z rozszerzonymi porami, rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi oraz po zabiegu oczyszczania skóry;

-galwanizacja katodowa: wskazana w przypadku cer ziemistych, dojrzałych, źle ukrwionych i niedotlenionych. Może być wykonywana przed nałożeniem na skórę maseczek pielęgnacyjnych. Pomocna również w leczeniu przewlekłych odmrożeń.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Przed przeprowadzeniem galwanizacji terapeuta powinien poinformować pacjenta o przebiegu zabiegu oraz omówić z nim przeciwwskazania, które go wykluczają. Zaliczają się do nich przede wszystkim:

– ciąża,

– niewydolność układu krążenia,

– skłonność do tworzenia się zakrzepów i zatorów,

– nowotwory,

– metalowe implanty w ciele lub rozrusznik serca,

– podwyższona temperatura ciała,

– problemy skórne – ropne zapalenia, skaleczenia, wypryski, ostre stany zapalne o charakterze grzybiczym, wirusowym, alergicznym,

– uczulenie na stosowanie prądu stałego.

Również w trakcie wykonywania zabiegu nie należy ignorować nagłego pogorszenia samopoczucia, które może być spowodowane uszkodzeniem skóry lub błędu podczas przeprowadzania zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *