Kwas glikolowy w zabiegach kosmetycznych

Kwas glikolowy w zabiegach kosmetycznych

Profesjonalny peeling wykonywany w salonie kosmetycznym może wykorzystywać różne substancje o działaniu oczyszczającym. Jedną z nich jest kwas glikolowy, używany w stężeniu od 30% do 50%. Tak wykonany peeling chemiczny ocenia się jako średnio-głęboki – bardziej intensywny niż peeling enzymatyczny, ale nie tak inwazyjny jak zabieg mikrodermabrazji. Jeśli zależy nam na delikatniejszym działaniu, kwas glikolowy wykorzystywany bywa również w stężeniu 15%.

Wskazania do stosowania peelingu

Kwas glikolowy może być szczególnie pomocny w pielęgnacji cery z takimi problemami, jak: trądzik młodzieńczy i łojotok, rozszerzone pory skóry, zmiany, odbarwienia i przebarwienia naskórka, ostuda ciążowa.

Istnieją również przeciwwskazania do wykonania peelingu – będzie to przede wszystkim atopowe zapalenie skóry oraz występowanie zmian ropnych. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z kosmetyczką w celu oceny stanu skóry i indywidualnego doboru stężenia kwasu glikolowego. Seria zabiegów to najczęściej 4 do 6 aplikacji, wykonywanych z około tygodniowym odstępem czasu.

Efekty zastosowania peelingu z kwasem glikolowym

Kwas glikolowy osłabia łączenia międzykomórkowe martwego naskórka, co pomaga w ich złuszczaniu. Wiąże się to z dogłębnym oczyszczeniem porów, tak ważnym w przypadku cer łojotokowych. Peeling poprawia również elastyczność skóry dzięki lepszemu krążeniu krwi i zwiększeniu produkcji kolagenu i elastyny w jej głębokich warstwach.

Korzyści z zabiegu odczują zatem kobiety o różnych oczekiwaniach – te, którym zależy przede wszystkim na oczyszczeniu porów i likwidacji niedoskonałości oraz panie oczekujące nawilżenia, dotlenienia i uelastycznienia skóry.

Wskazania po zabiegu

Peeling z użyciem kwasu glikolowego może być z powodzeniem łączony z innymi usługami salonów kosmetycznych. Szczególnie polecane są zabiegi nawilżające lub odżywiające – skóra po oczyszczeniu lepiej wchłania substancje aktywne zawarte w użytych preparatach.

Ze względu na intensywność działania, bezpośrednio po wykonanym peelingu należy stosować delikatną pielęgnację. Szczególnie ważna jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym za pomocą kremów z wysokimi filtrami – należy je stosować bez względu na porę roku i pogodę. Aby zminimalizować ryzyko podrażnień, warto zaplanować serię zabiegów jesienią, gdy działanie słońca będzie mniej dokuczliwe dla wrażliwej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *