Sposoby na odżywienie brwi i rzęs

Sposoby na odżywienie brwi i rzęs

Oprawa oczu niezaprzeczalnie dodaje twarzy uroku, dlatego coraz więcej kobiet interesuje się możliwością odżywienia brwi i rzęs. Ich właściwa pielęgnacja może bowiem zdziałać naprawdę wiele – powstrzyma wypadanie, zagęści i wydłuży włoski. Wiele preparatów, dzięki którym możemy podkreślić spojrzenie, bez trudno odnajdziemy w każdej aptece i drogerii:

Olejek rycynowy

Należy do najtańszych i najłatwiej dostępnych preparatów – kupimy go w każdej aptece. Dzięki niemu rzęsty stają się bardziej elastyczne oraz odporne na codzienne zabiegi – tuszowanie i demakijaż. Podczas jego nakładania należy jednak uważać, by nie dostał się do oczu, bo spowoduje to szczypanie i pieczenie. Olejek rycynowy sprzedawany jest w niewielkich buteleczkach, aby go zaaplikować najlepiej wykorzystać dokładnie oczyszczoną szczoteczkę po tuszu.
olejek rycynowy w połączeniu z wazeliną – takie połączenie wskazywane jest przez wiele kobiet jako bardziej skuteczne niż stosowanie jedynie olejku rycynowego. Wazelina ma dodatkowe działanie nawilżające i ochronne.

naturalne oleje – kokosowy, arganowy, oliwa z oliwek, to niektóre propozycje dla wielbicielek naturalnej pielęgnacji. Niektórym kobietom są już dobrze znane jako kosmetyki do włosów, ale warto poznać ich działanie w nowej roli. Dzięki nim rzęsy będą miękkie, elastyczne i lśniące. Oleje można nakładać w ten sam sposób co olejek rycynowy.
gotowe odżywki – ich wybór w drogeriach jest coraz większy, każda z nich ma unikalny skład, dlatego warto przetestować kilka produktów i przekonać się, który będzie odpowiadał naszym potrzebom. Wśród składników najczęściej znajdują się keratyna, panthenol i alantoina  Zadania odżywek drogeryjnych to wzmocnienie rzęs, ich zagęszczenie, wydłużenie.

Suplementy diety

Na kondycję rzęs, podobnie jak włosów, wpływa nie tylko zewnętrzna pielęgnacja, ale również dieta. Suplementy stosowane zazwyczaj z myślą o wzmocnieniu włosów korzystnie wpłyną także na włoski stanowiące oprawę oczu. Najważniejsze składniki, które powinny znaleźć się w wybranym preparacie, to: biotyna (witamina H), kwas foliowy, witamina A, witaminy z grupy B: B1, B2, B5, B6, B12, witamina C, witamina D3, witamina E, jod, cynk, żelazo.

Jeśli decydujemy się na suplementy diety, należy pamiętać, że efekty nie będą zauważane od razu, należy za to uzbroić się w cierpliwość i pozwolić działać dobroczynnym składnikom. Pielęgnacja rzęs i brwi to proces długotrwały, którego efektami będziemy się cieszyć tylko, jeśli wykażemy się systematycznością. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *