Jak pielęgnować włosy jesienią i zimą

Jak pielęgnować włosy jesienią i zimą

Po gorącym, słonecznym lecie przychodzi okres obniżonych temperatur. W obydwu przypadkach czynniki zewnętrzne mogą negatywnie odbić się na kondycji włosów. Jednak jesień i zima są również dobrym okresem na regenerację po wakacyjnym przesuszeniu. Intensywne słońce, chlorowana lub słona woda mogą wyrządzić prawdziwe spustoszenia w strukturze włosów, a proces odbudowy może zająć długie miesiące. Aby wiosną znów cieszyć się zdrowymi puklami, warto poświęcić czas na zabiegi pielęgnacyjne.

Skrócenie włosów

Jeśli końcówki są bardzo zniszczone, warto rozważyć ich obcięcie. Wiele kobiet zapuszczających włosy przeraża ta perspektywa, ale na pewno pozytywnie wpłynie ona na kondycję włosów i ich wygląd. Suche końce bardzo trudno jest zregenerować, a ich pozostawienie skutkuje najczęściej łamaniem się i doprowadza do większych szkód. Pielęgnacja jest o wiele łatwiejsza i daje lepsze rezultaty jeśli zostanie poprzedzona nadaniem fryzurze nowego kształtu.

Pielęgnacja

Codzienne zabiegi pielęgnacyjne wykonywane w nieco inny sposób mogą znacząco wpłynąć na wygląd włosów:

-podczas mycia wykonuj delikatny masaż głowy, dzięki temu poprawisz krążenie krwi i ukrwienie cebulek włosów;

-spłukując odżywkę, ustaw niższą temperaturę wody – chłodna zamknie łuski włosów i spowoduje, że będą gładkie, bardziej lśniące i sypkie;

-dobierz kosmetyki w zależności od potrzeb – wiele wariantów szamponów, odżywek i masek oferowanych przez producentów kosmetyków to nie tylko chwyt marketingowy. W ich składach znajdują się unikalne składniki, które pomogą rozwiązywać konkretne problemy.

W okresie jesienno-zimowym warto postawić na regenerację, czyli kosmetyki z serii „repair” o właściwościach głęboko odżywiających. Specyficzne potrzeby włosów farbowanych zaspokoi seria „color” – dzięki niej włosy są nie tylko odżywione, ale również dłużej utrzymują intensywny kolor. Jeśli borykamy się problemem braku objętości, który dodatkowo pogłębiają zimowe nakrycia głowy, korzystnym rozwiązaniem może okazać się seria „volume”. Szampony i maski nie obciążają włosów, a wręcz dodają im lekkości i objętości.

W Galeria Bronowice – galeria handlowa w Krakowie znajdziesz zarówno fryzjera, który pomoże Ci z ze zniszczonymi włosami oraz wiele sklepów kosmetycznych i drogerii, gdzie sprzedawcy na pewno pomogą Ci dobrać kosmetyki odpowiednie dla Twoich włosów.

Właściwa dieta

Dla uzyskania lepszych efektów, oprócz odżywienia włosów od zewnątrz, warto wspomóc ich regenerację zdrową dietą. Tłuszcze omega3, żelazo, witaminy A i E, to najważniejsze elementy, które powinny pojawić się w większych ilościach w pożywieniu. Wpłyną nie tylko na kondycję włosów, ale dodatkowo pomogą wzmocnić paznokcie i odżywić skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *