Jak znaleźć czas na dietę i trening?

Jak znaleźć czas na dietę i trening?

Żyjemy w czasach w których każdy gdzieś się śpieszy, coś jeszcze ma do zrobienia i wciąż jest zajęty. Mamy rodziny, pracę, treningi, obowiązki. Każdy cierpi na deficyt czasu, i każdy otrzymuje codziennie od życia 24 godziny. Niektórzy w tym czasie oprócz swoStań sięich obowiązków idą na zajęcia poszerzające kwalifikacje, na siłownie, pobiegać, a także gotują i zdrowo się odżywiają – jak znajdują na to czas?

Oto kilka pomysłów na to w jaki sposób zyskać więcej czasu w ciągu dnia, który będziemy mogli wykorzystać na ćwiczenia i zdrowe odżywianie.

1.    Wyloguj się z portali społecznościowych

Nie musisz oczywiście całkowicie rezygnować z posiadania konta na takich portalach, ale ustal sobie, że na przykład na facebooka zaglądasz dwa razy w ciągu dnia, dzięki temu nie stracisz mnóstwa czasu co chwilę zaglądając na nowe strony i przeglądając mało ważne zdjęcia.

2.    Zrezygnuj z telewizji

Jak dobrze wszyscy wiemy telewizja to nic innego jak pożeracz naszego czasu – warto z niej po prostu zrezygnować, ewentualnie jeśli nie jest to możliwe – zmienić sposób korzystania z niej i nie włączać byle czego tylko jeden konkretny program o konkretne godzinie na który czekamy.

Badania wykazały że przeciętny polak w 2015 roku oglądał telewizję ponad 4 godziny dziennie! To bardzo dużo straconego czasu.

3.    Gotuj hurtowo

Przygotowując sobie posiłki nie gotuj tylko jednej porcji na teraz a przygotuj sobie 2 – porcje, które gotowe będą czekały w lodówce aż je zjesz. Dzięki temu oszczędzasz czas w kolejne dni, na które już przygotowałaś sobie np. pożywny obiad.

4.    Wykorzystuj czas pomiędzy swoimi zajęciami

Czasem zdarza się, że mamy wolną godzinę pomiędzy zajęciami na uczelni, po wyjściu z pracy a przed jakimś spotkaniem itd. Zamiast przeglądać wtedy facebooka wybierz się zrobić zakupy lub zrób krótki trening.

5.    Stań się mistrzem planowania

To nic trudnego, wystarczy że nauczysz się robić sobie codziennie wieczorem listy rzeczy które musisz zrobić, rano z gotową listą zacznij dzień, odznaczając wykonane już czynności. Natomiast ważniejsze rzeczy wpisuj do kalendarza tak aby o niczym nie zapomnieć.

6.    Rób zakupy mądrze

Są dwie opcje, które pomogą zaoszczędzić Ci czas w tym wymiarze. Po pierwsze rób duże zakupy raz na tydzień lub dwa zamiast małe codziennie. A drugą opcją jest robienie zakupów online, co również oszczędza dużo cennego czasu.

Jak widać stosują tych kilka prostych zasad możesz zyskać w ciągu dnia sporo czasu. Powodzenia. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *