Przeciwzmarszczkowe działanie botoksu

Przeciwzmarszczkowe działanie botoksu

​Za powstawanie na skórze nieestetycznych bruzd w dużej mierze odpowiadają naturalne skurcze mięśni mimicznych twarzy. Działanie na powierzchni skóry za pomocą kremów i zabiegów kosmetycznych przynosi efekty, ale dla wielu kobiet nie będą one zadowalające. Toksyna botulinowa, która jest głównym składnikiem botoksu, jako jedyna substancja wykorzystywana w medycynie estetycznej eliminuje przyczynę powstawania zmarszczek. Na skutek jej działania zostaje zahamowane wydzielanie neuroprzekaźników z nerwów do mięśni, dzięki czemu ich ruch i kurczenie zostają zablokowane. Działanie botoksu ma charakter czasowy, który waha się pomiędzy czterema a sześcioma miesiącami.

Czym jest toksyna botulinowa?

Substancja wykorzystywana podczas zabiegów medycyny estetycznej to odpowiednio preparowane białko. Jego działanie dzięki miejscowej iniekcji zostaje ukierunkowane na obszary nadmiernych skurczów mięśni, które powodują powstawanie zmarszczek.

Rezultaty zabiegu

Główny problem, jaki niweluje botoks, to zmarszczki w okolicach oczu, na czole, między brwiami oraz w obrębie ust. Toksyna botulinowa pomoże również w wygładzeniu nierówności na brodzie oraz bruzd pojawiających się na szyi. Jednocześnie uzyskany efekt jest naturalny, a działanie toksyny nie uniemożliwia normalnej mimiki twarzy. Mięśnie znajdujące się w sąsiedztwie miejsca aplikacji substancji, nie zostają porażone, co gwarantuje zachowanie indywidualnej ekspresji twarzy.  

Zaletą zabiegu z wykorzystaniem botoksu jest również możliwość łączenia go z innymi metodami odmładzania, co pozwala na bardziej spektakularny i trwały efekt. Najczęściej botoksowi towarzyszą zabiegi polegające na wypełnieniu zmarszczek przy pomocy kwasu hialuronowego. Należy jednak pamiętać, że terapia łączona zawsze powinna zostać wcześniej skonsultowana ze specjalistą, by uniknąć efektu sztuczności.

Specyfika terapii

Zabieg powinien zawsze być wykonywany przez specjalistę z gruntowną wiedzą na temat anatomii. Ważne jest precyzyjne wprowadzenie substancji w wyznaczone miejsca – odbywa się to przy pomocy jednorazowej strzykawki i cienkiej igły. W miejscach ukłucia bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, które szybko ustępuje. Cały zabieg trwa około 15 do 20 minut i nie jest bardzo bolesny.

Efekty zastosowanie botoksu są widoczne już po trzech dniach, ale na optymalny rezultat należy poczekać około dwóch tygodni. Wygładzenie skóry utrzymuje się przez 4 do 6 miesięcy, jednak w przypadku kontynuowania terapii, efekty kolejnych zabiegów mogą być trwalsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *