Czym jest zabieg galwanizacji

Czym jest zabieg galwanizacji

​Galwanizacja jest znana przede wszystkim jako zabieg rehabilitacyjny, wykorzystywany przy zaniku mięśni. Ma jednak swoje zastosowanie w kosmetyce w celu poprawienia napięcia mięśni, co przekłada się na wygląd zewnętrzny twarzy i innych obszarów ciała.

Zabiegi galwanizacji dzielmy na dwa rodzaje: anodową – o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym oraz katodową, której celem jest zwiększenie ukrwienia i rozszerzenia naczyń krwionośnych.

Przebieg i działanie galwanizacji

Istota zabiegu to przepływ prądu generowanego przy pomocy dwóch elektrod. Ich kontakt z wilgotną skórą twarzy powoduje przekrwienie i podrażnienie układu nerwowego. Zostają pobudzone również mięśnie i produkcja kolagenu wewnątrz skóry, co skutkuje większą elastycznością i widocznie młodszym wyglądem. Dzięki galwanizacji możliwe jest zredukowanie zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie, ale możliwość wykorzystania dobroczynnego działania zabiegu nie ogranicza się tylko do tych obszarów.

Gabinety odnowy biologicznej wykorzystują galwanizację w procesie walki z rozstępami i skórką pomarańczową. Kobiety cenią sobie  także właściwości wysmuklające zabiegu – pobudza on przemianę materii oraz pomaga oczyścić organizm, co jest pomocne przy walce z dodatkowymi kilogramami. Dodatkowo stymulowane przy pomocy elektrod mięśnie pozwala na zmniejszenie ryzyka powstania fałd skórnych po utracie wagi.

Zastosowanie w kosmetyce

-galwanizacja anodowa: wykorzystywana w leczeniu trądziku różowatego, nerwic naczyniowych skóry oraz świeżych odmrożeniach. Wskazana jest również w problemach z rozszerzonymi porami, rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi oraz po zabiegu oczyszczania skóry;

-galwanizacja katodowa: wskazana w przypadku cer ziemistych, dojrzałych, źle ukrwionych i niedotlenionych. Może być wykonywana przed nałożeniem na skórę maseczek pielęgnacyjnych. Pomocna również w leczeniu przewlekłych odmrożeń.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Przed przeprowadzeniem galwanizacji terapeuta powinien poinformować pacjenta o przebiegu zabiegu oraz omówić z nim przeciwwskazania, które go wykluczają. Zaliczają się do nich przede wszystkim:

– ciąża,

– niewydolność układu krążenia,

– skłonność do tworzenia się zakrzepów i zatorów,

– nowotwory,

– metalowe implanty w ciele lub rozrusznik serca,

– podwyższona temperatura ciała,

– problemy skórne – ropne zapalenia, skaleczenia, wypryski, ostre stany zapalne o charakterze grzybiczym, wirusowym, alergicznym,

– uczulenie na stosowanie prądu stałego.

Również w trakcie wykonywania zabiegu nie należy ignorować nagłego pogorszenia samopoczucia, które może być spowodowane uszkodzeniem skóry lub błędu podczas przeprowadzania zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *