Kwas glikolowy w zabiegach kosmetycznych

Kwas glikolowy w zabiegach kosmetycznych

Profesjonalny peeling wykonywany w salonie kosmetycznym może wykorzystywać różne substancje o działaniu oczyszczającym. Jedną z nich jest kwas glikolowy, używany w stężeniu od 30% do 50%. Tak wykonany peeling chemiczny ocenia się jako średnio-głęboki – bardziej intensywny niż peeling enzymatyczny, ale nie tak inwazyjny jak zabieg mikrodermabrazji. Jeśli zależy nam na delikatniejszym działaniu, kwas glikolowy wykorzystywany bywa również w stężeniu 15%.

Wskazania do stosowania peelingu

Kwas glikolowy może być szczególnie pomocny w pielęgnacji cery z takimi problemami, jak: trądzik młodzieńczy i łojotok, rozszerzone pory skóry, zmiany, odbarwienia i przebarwienia naskórka, ostuda ciążowa.

Istnieją również przeciwwskazania do wykonania peelingu – będzie to przede wszystkim atopowe zapalenie skóry oraz występowanie zmian ropnych. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z kosmetyczką w celu oceny stanu skóry i indywidualnego doboru stężenia kwasu glikolowego. Seria zabiegów to najczęściej 4 do 6 aplikacji, wykonywanych z około tygodniowym odstępem czasu.

Efekty zastosowania peelingu z kwasem glikolowym

Kwas glikolowy osłabia łączenia międzykomórkowe martwego naskórka, co pomaga w ich złuszczaniu. Wiąże się to z dogłębnym oczyszczeniem porów, tak ważnym w przypadku cer łojotokowych. Peeling poprawia również elastyczność skóry dzięki lepszemu krążeniu krwi i zwiększeniu produkcji kolagenu i elastyny w jej głębokich warstwach.

Korzyści z zabiegu odczują zatem kobiety o różnych oczekiwaniach – te, którym zależy przede wszystkim na oczyszczeniu porów i likwidacji niedoskonałości oraz panie oczekujące nawilżenia, dotlenienia i uelastycznienia skóry.

Wskazania po zabiegu

Peeling z użyciem kwasu glikolowego może być z powodzeniem łączony z innymi usługami salonów kosmetycznych. Szczególnie polecane są zabiegi nawilżające lub odżywiające – skóra po oczyszczeniu lepiej wchłania substancje aktywne zawarte w użytych preparatach.

Ze względu na intensywność działania, bezpośrednio po wykonanym peelingu należy stosować delikatną pielęgnację. Szczególnie ważna jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym za pomocą kremów z wysokimi filtrami – należy je stosować bez względu na porę roku i pogodę. Aby zminimalizować ryzyko podrażnień, warto zaplanować serię zabiegów jesienią, gdy działanie słońca będzie mniej dokuczliwe dla wrażliwej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *