Sauna dla zdrowia i urody

Sauna dla zdrowia i urody

Pierwsze sauny powstawały w Finlandii, ale obecnie są popularne na całym świecie. Jedni cenią sobie relaks jaki dają, inni korzystają z nich ze względów zdrowotnych. Warto pozwolić sobie na taką chwilę odpoczynku, bo przełoży się na urodę i samopoczucie – bez wątpienia zalet wizyty w saunie jest sporo:

-oczyszczanie – panująca w saunie wysoka temperatura powoduje, że ludzka skóra może rozgrzać się nawet do temperatury 40 stopni Celsjusza. Organizm z sposób naturalny zapobiega przegrzaniu, wydzielając duże ilości potu. Wraz z nim z organizmu usuwane są toksyny i inne zanieczyszczenia znajdujące się w skórze. Wśród nich w pocie znajduje się sól, która spożywana w nadmiarze i odkładająca się w tkankach może zatrzymywać wodę w organizmie i być przyczyną chorób. Korzystanie z sauny pomaga oczyścić również samą skórę – pot wypłukuje bakterie i obumarłe fragmenty naskórka, co pomaga w walce z trądzikiem, wągrami czy łuszczycą.

-wysmuklanie sylwetki i redukcja cellulitu – dzięki pobudzeniu krążenia krwi i rozszerzeniu naczyń krwionośnych ciepło sauny oddziałuje na tkankę tłuszczową i prowadzi do zmniejszenia jej objętości. Saunę można traktować jako istotne wspomaganie procesu odchudzania, bo pomaga spalić dodatkowe kalorie. Pozytywne efekty sauny zauważą również kobiety walczące z cellulitem – obfite pocenie pozwala na usunięcie toksyn.

-dotlenienie organizmu i odmłodzenie skóry – nie należy zapominać o fakcie, że organizm oddycha również poprzez pory skóry, ich oczyszczenie jest zatem kluczowe dla jego dotlenienia. Sama skóra również potrzebuje odpowiedniej ilości tlenu, a więc lepsze ukrwienie i rozpulchnienie dzięki ciepłu panującemu w saunie wpłynie pozytywnie na jej kondycję. Regularne zabiegi pomagają stopniowo zmiękczyć blizny, a w przypadku świeżych oparzeń i głębszych ran ich gojenie będzie wiązało się ze zredukowanym bliznowaceniem.

Zdrowie skóry i organizmu przedkłada się także na wygląd zewnętrzny. Sauna powoduje, że cera staje się widocznie czystsza i wygładzona. Lepiej przyjmuje również wszelkie preparaty pielęgnacyjne, które dzięki wcześniejszemu oczyszczeniu intensywniej działają. Poprawia się również nawilżenie skóry, związane z działaniem bariery naskórka.Regularne korzystanie z sauny to sposób na dłuższe zatrzymanie młodości i zahamowanie procesów starzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *