Najdziwniejsze pomysły na szybkie odchudzanie

Najdziwniejsze pomysły na szybkie odchudzanie

Wiele osób chciałoby w szybki sposób osiągnąć wymarzoną sylwetkę, dlatego też zaczynają bardzo dziwne i często niebezpieczne diety, ryzykując swoje zdrowie.

Naturalne produkty są zdrowe i nie tuczą.

No byłoby super ale niestety tak nie jest. Oznaczałoby to bowiem, że np. muchomor sromotnikowy jako naturalny jest również zdrowy, albo słonina, a jak już widzimy Est to ogromne przekłamanie. To, że jakiś produkt jest naturalny nie musi znaczyć że jest on również zdrowy. Sytuacja jest analogiczna w przypadku twierdzenia, że naturalne produkty nie tuczą. Naturalny jest miód, masło, olej, czy też boczek. I każdy z tych produktów mimo naturalności jest wysoko kaloryczny i tuczący. A więc objadając się naturalnymi produktami również możesz utyć.

Sauna pozwala na utratę tkanki tłuszczowej.

No niestety ten mit również nie jest prawdziwy. Chodząc do sauny rzeczywiście jesteśmy w stanie stracić na wadze –ale nie są to stracone kilogramy tkanki tłuszczowej a jedynie woda, którą wypocimy i pozbędziemy się z ciała. Powinniśmy uważać chodząc do sauny, upewniając się czy nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, a sesje w niej powinny być raczej krótkie zawsze poprzedzone i kończące się zimnym prysznicem. Sauna wpływa pozytywnie na krążenie, oczyszcza organizm i działa relaksująco. Ale na pewno nie spali za nas tkanki tłuszczowej.

Dieta eliminacyjna.

Pomysł ten polega na stosowaniu diety w której eliminuje się konkretne grupy produktów z naszego menu, np. tłuszcze, węglowodany, itp. Nie jest to skuteczna dieta ponieważ nasz organizm potrzebuje wszystkich składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania, pozbawiając go czegoś  możemy zaburzyć jego działanie, a osiągnięty efekt najczęściej okazuje się nietrwały i szybko wracamy do poprzedniej wagi.

Drastyczne zmniejszenie przyjmowanych ilości kalorii.

Nasz organizm nie lubi żadnych drastycznych zmian, a tym bardziej nie akceptuje „głodowych racji”, zaczyna wtedy przygotowywać się do ciężkich czasów i wszystkie skumulowane kalorie odkładać w postaci tłuszczyku na wypadek głodu a my zamiast chudnąć tyjemy, stajemy się coraz bardziej zmęczeni, i nic nie wychodzi tak jak powinno. Dlaczego? Organizm człowieka aby prawidłowo funkcjonować potrzebuje określonej ilości kalorii u osób dorosłych jest to ok. 2000 kalorii na dzień, jeśli ograniczymy ich spożycie za bardzo i w sposób drastyczny organizm zareaguje przeciwnie do tego jak byśmy od niego oczekiwali, a nam taka dieta oprócz większej ilości stresu nic nie da.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *