Jak chudnąć by nie tracić piersi?

Jak chudnąć by nie tracić piersi?

Marzeniem większości kobiet, które zaczynają walkę o piękną figurę jest schudnąć tak aby otrzymać piękne ciało, płaski brzuch i uda, ale żeby przez przypadek nie zmalały piersi. Czy to w ogóle jest możliwe? A czy może są jakieś sposoby na to aby poprawić wygląd naszych piersi i utrzymać je w swoim rozmiarze?

Piersi nie są zbudowane z tkanki mięśniowej więc sprawa nie jest tak łatwa jak się mogło wydawać. Z czego więc są zbudowane? Przede wszystkim z tkanki tłuszczowej i z tkanki gruczołowej. Gdy się odchudzamy zmniejszamy ilość tkanki tłuszczowej w naszym ciele, jeżeli chudniemy, chudnie całe ciało, nie jest niestety możliwe miejscowe chudnięcie na przykład tylko z brzucha, a więc piersi też chudną. Oczywiście jest to sprawa dość indywidualna i każda kobieta może chudnąć w nieco inny sposób, zależy to między innymi od genetyki i budowy naszego ciała.

Co więc możesz zrobić aby twoje piersi wyglądały jak najkorzystniej mimo spadku wagi, a samo odchudzanie przebiegało tak aby jak najmniej ucierpiał na tym kształt i rozmiar Twoich piersi?

Nie testuj na sobie diet cud – które szybko doprowadzą do efektu jojo, takie naprzemienne tycie i chudnięcie wpływa negatywnie na jędrność skóry.

Zrzucenie wagi powinno być natomiast wolniejsze ale i stabilniejsze, tak aby nasza skór potrafiła nadążyć do zmiany i dopasować się do nowego rozmiaru.

Przede wszystkim zaakceptuj siebie, jeśli się odchudzasz rób to w miarę zdrowego rozsądku, każdy ma inną budowę ciała i tego nie zmienisz, możesz się po prostu pokochać za to jaka jesteś – dobrze aby chęć zrzucenia kilku kilogramów wiązała się ze zdrowiem a nie z kompleksami, które masz na swój temat.

Zamiast skupiać się na zmniejszeniu ilości kilogramów, skup się na wyglądzie swojego ciała – umięśnione i wysportowane ciało jest piękniejsze niż wychudzone i kościste.

Pomyśl o ćwiczeniach siłowych na klatkę piersiową – nie są one w stanie zwiększyć Twoich piersi o czym pisałam już wcześniej, ale na pewno pomogą je unieść i nadadzą im ładniejszy kształt, ponieważ pod piersiami znajdują się mięśnie klatki piersiowej. Podstawowym ćwiczeniem, które możesz zacząć już dziś są pompki.

Oczywiście ćwiczenia cardio dobrze wpływają na ogólny stan zdrowia i wygląd ciała więc nie ma potrzeby żebyś z nich rezygnowała, ale piersi są wtedy narażone na wiele ruchów, które mogą powodować że skóra piersi nie będzie tak elastyczna i jędrna, warto więc zaopatrzyć się w porządny biustonosz sportowy, taki który podtrzyma nasze piersi i maksymalnie zminimalizuje ich ruchy podczas aktywności fizycznej. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *