Zwalczanie cellulitu

Zwalczanie cellulitu

​Cellulit określany przez specjalistów jako lipodystrofia tkanki tłuszczowej to problem dotykający kobiety w każdym wieku i o różnych sylwetkach. Nawet szczupłe ciało, aktywność fizyczna i dieta nie zawsze są w stanie uchronić przed tą przypadłością. Rozwiązaniem stają się wówczas profesjonalne kosmetyki i zabiegi.

Rozpoznanie problemu

Nierówności skóry i wgłębienia widoczne najczęściej na udach, pośladkach czy brzuchu to nieprawidłowo rozmieszczona tkanka tłuszczowa. O łagodnej postaci cellulitu możemy mówić jeśli jest on widoczny jedynie, gdy chwycimy i mocno ściśniemy fałd skóry. Niejednokrotnie pofałdowania są jednak widoczne gołym okiem.

Przyczyny występowania „skórki pomarańczowej” mogą być różnorodne – nieprawidłowe krążenie, zaburzenia hormonalne, złe dotlenienie tkanek lub nagromadzenie toksyn w organizmie.

Pomocne zabiegi

Wybór terapii antycellulitowych jest bardzo duży – możemy wybrać kosmetyki stosowane w domowym zaciszu lub oddać się w ręce specjalistów. Zabiegi przeprowadzane w gabinetach kosmetycznych pomagają zredukować cellulit, jednak nie jest to efekt osiągany na stałe – konieczne jest powtarzanie kuracji, by nadal cieszyć się gładką skórą.

Masaże – ze względu na swoją bezinwazyjność, jest to często wybierana przez kobiety metoda walki z cellulitem. Dzięki niemu poprawia się krążenie krwi, a toksyny są usuwane z organizmu. Masaże mogą być wykonywane przez specjalistów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by terapię kontynuować również w domu przy pomocy masażerów.

Masaże mają także swoje specyficzne odmiany, jak na przykład próżniowy i uciskowy, wykonywane za pomocą przeznaczonych do tego urządzeń.

Pod tę formę terapii przynależy również drenaż limfatyczny, którego zadaniem jest pobudzenie przepływu limfy w organizmie i wsparcie usunięcia toksyn. W widoczny sposób wygładza skórę i zmniejsza opuchliznę nóg, jest uważany za świetny sposób na oczyszczenie organizmu.

Mezoterapia – podczas tego zabiegu skóra jest ostrzykiwana preparatem, mającym w składzie np. kofeinę i wyciąg z karczocha, które poprawiają ukrwienie i przyspieszają spalanie tłuszczu. W mezoterapii bezigłowej wykorzystywane są natomiast impulsy elektryczne, które pobudzają procesy fizjologiczne w komórkach.

Aby osiągnąć zadowalające rezultaty, konieczne jest regularne powtarzanie zabiegów.

Krioterapia – czyli terapia zimnem, która dodatkowo pomaga likwidować obrzęki.

Bańka chińska – sekretem tego zabiegu jest wykorzystanie podciśnienia i zassanie skóry. Pobudza to krążenie krwi i płynów ustrojowych oraz pomaga w usuwaniu toksyn, co przekłada się na redukcję tkanki tłuszczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *