Oczyszczanie twarzy kwasami

Oczyszczanie twarzy kwasami

Oczyszczanie skóry to podstawa pielęgnacji – najczęściej kojarzy nam się z codziennym demakijażem, peeelingami oraz maseczkami. Bardziej dogłębne oczyszczenie i intensywniejszy wpływ na skórę będzie miało z pewnością wykorzystanie kwasów. Oczyszczanie wykonane przy ich użyciu to rodzaj profesjonalnego peelingu, pozwalającego na efektywne złuszczenie naskórka. Daje to efekt skóry pozbawionej martwych komórek i dogłębnie oczyszczonej.

Kiedy zdecydować się na zabieg?

Oczyszczanie kwasami dzięki usuwaniu martwych komórek i odblokowaniu porów polecane jest, jeśli borykamy się z trądzikiem i łojotokiem. Pomaga również odmienić wygląd szarej, zmęczonej cery oraz walczyć ze zmarszczkami – tymi pierwszymi, mimicznymi oraz głębszymi.

W zależności od potrzeb i oczekiwanych efektów indywidualnie dobierane są proporcje oraz rodzaj kwasów wykorzystywanych podczas zabiegu.

Przygotowanie cery do oczyszczenia

Należy zdawać sobie sprawę, że zabieg oczyszczania kwasami nie jest przeznaczony dla każdego. Istnieje szereg przeciwwskazań, o których należy pamiętać, między nimi znalazły się: ciąża, otwarte rany, poparzenia, choroby autoimmunologiczne, cukrzyca.

Zabieg powinno poprzedzić odpowiednie przygotowanie cery dzięki stosowaniu specjalnego kremu – zawierającego kwas migdałowy, glikolowy lub retinolowy.

Rodzaje wykorzystywanych kwasów

Podczas oczyszczania można wykorzystać różnorodne kwasy – ich dobór zależy od intensywności procesu. Najłagodniejszy peeling zapewniają ekstrakty pozyskane z ananasa lub papai, są polecane dla cer wrażliwych i suchych. Pobudzają także produkcje kreatyny, co przekłada się na wzrost elastyczności skóry.

Kwasy: salicylowy, fenolowy i glikolowy zapewniają silniejsze oczyszczanie – dlatego są pomocne przy takich zabiegach, jak usuwanie blizn i rozstępów oraz walka ze zmarszczkami.

Częstą praktyką jest również łączenie substancji aktywnych – na przykład kwas retinolowy bywa łączony z wyciągiem z rumianku, by złagodzić ewentualne podrażnienia skóry.

Postępowanie po zbiegu

Skóra po głębokim oczyszczaniu kwasami jest wyjątkowo wrażliwa i wymaga delikatnego traktowania, by zapobiec podrażnieniom. Przez 4 tygodnie wskazane jest stosowanie kremów z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi. Powinno się również unikać bardzo wysokich i niskich temperatur dlatego wykonywanie peelingu w zimie nie jest wskazane, a w okresie letnim należy zrezygnować z opalania. Niedozwolone są także niektóre zabiegi – np. sauna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *